Wyposażenie siłowni jako warunek ekonomicznego sukcesu klubu

Wiele prac dyplomowych na kierunku zarządzanie sportem i obiektami sportowymi albo na kierunkach prowadzonych przez uczelnie typowo ekonomiczne opisuje wyposażenie siłowni. Autorzy wskazują, że obecnie kluczem do ekonomicznego sukcesu klubu jest stworzenie bogatej oferty sportowej skierowanej do szerokiego grona odbiorców.

Skończyły się więc czasy, w których wyposażenie siłowni obejmowało jedynie sprzęt wyłącznie do ćwiczeń stricte siłowych, nastawionych na poprawę muskulatury i siły. Dzisiaj z siłowni korzysta coraz więcej pań, które rzecz jasna mają inne potrzeby i wymagania treningowe niż panowie. Kobiety chcą pracować nad sylwetką.

Poza tym są naturalnie predysponowane do treningów gibkościowych, zwinnościowych, nastawionych na uelastycznienie mięśni, ścięgien, utrzymanie ruchomości w stawach, poprawę lub zachowanie kondycji rozumianej jako dobra wydolność ogólna.

Oznacza to, że klub, który chce przyciągać wielu klientów i generować zyski, musi przygotować również minimum jedną salę ćwiczeń dla kobiet, w której znajdzie się sprzęt fitness: steppery, rowerki stacjonarne(w tym także do spinningu), orbitreki, bieżnie, skakanki, maty, taśmy, piłki gumowe.

Do tak przygotowanego obiektu będą chodzić nie tylko panowie i panie, ale również pary. To może być strzał w dziesiątkę i źródło poważnych zysków, gdyż coraz więcej osób przywiązuje wagę do swojego wyglądu, formy, prezencji. Teraz będą mogły wspólnie, w jednym czasie nad tym popracować.